Do Tábora zavítá The Action

Tábor, 29.11.2016

Zábava je v plném proudu. Duní hudba, tancuje se. Většina mladých lidí v takové chvíli zapomene na starosti. Dokonce i na to, že na diskotéku přijeli automobilem. Mnozí z nich si řeknou, že jedno pivo zvládnou. Na to, jaké následky mohou mít podobné situace, upozorní v úterý 29. listopadu studenty táborských základních a středních škol, tým The Action New Generation.

Cílem multimediální preventivní show The Action New Generation není říkat mladým lidem, co mají a co nemají dělat. „Show využívá emocí a síly osobního prožitku,“ uvádí k představení producent projektu Martin Gebauer. „The Action chce řidičům ukázat v tom nejrealističtějším světle důsledky nezodpovědného či neopatrného jednání za volantem na příkladech ze života,“ dodává Martin Gebauer. Multimediální show se vyplatí vidět nejen šoférům začátečníkům, ale i těm zkušeným, kteří mají pocit, že se jim na silnici nemůže nic stát. „Naše představení není fikce, počítačová hra ani thriller s happyendem. Je to skutečný příběh skutečných lidí, o jejichž životě rozhodlo několik osudových vteřin, když se jim stala dopravní nehoda,“ doplňuje informace k představení David Bonaventura, režisér projektu.

Při představení se sál pomalu plní studenty, kteří mají dobrou náladu. Tu podporuje moderátor a DJ v jedné osobě, který pouští oblíbené taneční pecky. Se světelnými efekty pomalu navozuje diskotékovou atmosféru, kterou doplní pětice tanečníků. Nálada studentů se v okamžiku změní, protože přichází videoprojekce, na níž umírají lidé na následky dopravní nehody. Hudbu ztichne, mizí světelné efekty a na pódiu se postupně vystřídají lidé, kteří vypráví studentům své zážitky a pocity z tragických dopravních nehod. Se svými příběhy vystoupí ti nejpovolanější. Ti, kteří se s tragickými následky setkávají každý den. Jsou to policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři. „Na některé dopravní nehody nikdy nezapomenu. Za nejhorší situaci považuji tu, když musím oznámit rodičům, že se jejich dítě domů už nikdy nevrátí, protože zemřelo,“  uvádí Robert Kameník, zdravotnický záchranář a doplňuje: „To, jak se studenti s informacemi, které od nás uslyší vypořádají, záleží už jen na nich.“ Studenti jsou také seznámeni se situací, jak ztráta mladých lidí zapůsobí na jeho okolí. Jedna ze studentek po představení v Olomouci nám napsala: „Běhal mi mráz po zádech, některé spolužačky jsem dokonce slyšela brečet.“

Podzimní představení v Táboře je realizováno ve spolupráci s místostarostkou města Tábora, paní Michaelou Petrovou. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo zrealizovat tuto jedinečnou preventivní show v našem městě. Doufám, že si studenti z představení odnesou mnoho informací a přeji jim, aby se nemuseli s dopravní nehodou nikdy setkat.“  Preventivní projekty zaměřené na bezpečnost silničního provozu město dlouhodobě podporuje a patří mezi jeho priority.

The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017. V letošním roce se projekt představí studentům ještě v Pardubicích, Praze a v Mostě.

Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu. 

Pavla Mudrochová  
tisková mluvčí projektu
tel.: 603 191 539
e-mail: mudrochova@periculum.cz