Hradec Králové je pro The Action pravidelná zastávka

Hradec Králové, 24.11.2016

Rok uběhl a náš tým se ve čtvrtek 24.listopadu 2016 představí v Kongresovém centru Aldis.

Někdy může jediná vteřina rozhodnout o celém dalším životě. Nebo také o jeho konci. A vždy takové vteřině předchází špatné rozhodnutí, třeba nebezpečná noční jízda autem z diskotéky nebo mejdanu. 

Představení, určené budoucím a začínajícím řidičům, je prezentováno jako sugestivní a emotivně silné, a skutečně takové je. Dokonale namíchaný mix audiovizuálních prostředků, reálně zpracovaných záběrů z dopravních nehod, moderní hudby, scénického tance, a hlavně životních příběhů. Autentické příběhy lidí, kterým nehoda navždy změnila život, a lidí, kteří se s tragickými konci životních příběhů setkávají každý den při své práci. Policista, hasič a zdravotnický záchranář. Do příběhu vstupují postupně a vypráví své příběhy, které při své práci prožívají. Nikoho nepoučují, prostě jen vypráví o nehodách. 

Nehoda, v autě dva kluci, dvě holky. Jeli v noci domů z diskotéky. Nedojeli, jejich jízda skončila kousek od domova. Nezvládnutá zatáčka, strom, ticho... Slova o rozdrcených nohách, o tváři dívky, kterou náraz vymrštil proti palubní desce a která už pak vlastně tvář neměla. „Byla připoutaná, jenže prudký náraz vymrštil kluka na zadní sedačce, který si bezpečností pás nevzal.  Vylétl proti přední sedačce, na které dívka seděla a doslova ji o palubní desku rozmačkal,“ uvádí Marek Hořínek, hasič Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. „Při takových tragických nehodách děláme svou práci, prostě to, co se od nás čeká. Když pak jedeme na základnu, je v autě naprosté ticho. Všichni přemýšlíme o tom, co jsme viděli a proč se to stalo,“ dodává Marek Hořínek.

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017. Periculum, z.s. projekt odstartovalo  2. listopadu 2015 v Kongresovém centru Praha. 

Chcete být včas informováni o novinkách a aktuálním dění v našem týmu a projektu? Sledujte nás prostřednictvím webových stránek, Facebooku nebo Instragramu. 

 

Pavla Mudrochová 

tisková mluvčí projektu 

tel.: 603 191 539  e-mail: mudrochova@periculum.cz