The Action New Generation startuje

Praha, 1. listopadu 2015

Občanské sdružení PERICULUM startuje 2. listopadu 2015, v Kongresovém centru Praha, strhující a ojedinělou evropskou multimediální show The Action New Generation.

 

Evropský preventivní multimediální projekt The Action New Generation je plný skutečných příběhů a emocí. Jedinečné představení je určené především všem budoucím a novopečeným řidičům, nicméně se také zaměřuje na spolujezdce, cyklisty a chodce. Realita dopravních nehod, příběhy skutečných lidí a osudové okamžiky, které změnily jejich život, mají jedno společné – mohou se stát komukoliv z nás. „Oslovit mladou generaci je velmi složité“ uvádí Martin Gebauer, producent projektu a předseda občanského sdružení Periculum, které projekt produkuje. „Pomocí specifických uměleckých prostředků a dějových zvratů diváky zapojíme do příběhů a emocí, které se odehrávají nejen v průběhu dopravní nehody, ale i po ní. Důraz klademe na autentičnost. Žádní herci, žádná fikce. Vystupují skuteční policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři.“ doplňuje Martin Gebauer.

 

„Při tvorbě představení jsme kladli důraz na emoce a detaily“ uvádí David Bonaventura, režisér projektu a hned doplňuje: „Diváci intenzivně vnímají příběhy záchranářů, hasičů a policistů, kteří je vyprávějí velmi autenticky se všemi podrobnostmi.“ Z jejich vyprávění si divák vytváří představu o tom, jak vypadá jejich téměř každodenní práce.

 

Součástí představení jsou také mladí lidé, kteří při dopravní nehodě utrpěli závažná zranění, v jehož důsledku jsou upoutaní na invalidní vozík. Také oni své příběhy vyprávějí autenticky. Emotivně popisují, jak a proč k tomuto fatálnímu úrazu došlo a předkládají divákovi realitu života s tělesným postižením.

 

Jsem rád, že byl z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů podpořen právě projekt The Action, který velmi efektivně cílí na nejrizikovější a zároveň nejzranitelnější skupinu mladých řidičů, ale i jejich vrstevníků v rolích spolujezdců,“ uvádí Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů a dodává: „ Když se namíchá koktejl z mladé nerozvážnosti, minima životních i řidičských zkušeností, alkoholu, drog a nerespektování elementárních pravidel, pak jde o smrtící kombinaci, která ročně zničí celý život stovkám lidí. Budu považovat za úspěch pokud projekt The Action přesvědčí mladé lidi v tomto extrémně rizikovém chování nepokračovat.

 

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů, a to do konce roku 2017. Během letošního roku diváci shlédnou 42 repríz ve 14 městech v České republice a do konce roku 2017 dalších 144 repríz. Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu.

 

Nová generace projektu The Action navazuje na úspěšný projekt The Action, který během jedenáctiletého působení oslovil více jak 209 000 diváků při 511 reprízách v České republice i na Slovensku.

 

„Věříme, že se nám podaří pozitivně ovlivnit chování mladých lidí při dopravě po českých silnicích.“ dodává na závěr Martin Gebauer.

 

Pavla Mudrochová

tisková mluvčí projektu

tel.: 603 191 539

e-mail: mudrochova@periculum.cz

 

Pozvánka Praha 2015