The Action New Generation v Českých Budějovicích

České Budějovice, 4. listopadu 2015

Studenti středních škol a posledních ročníků základních škol v Českých Budějovicích a okolí dnes navštívili evropskou multimediální preventivní show The Action New Generation. 

Většina studentů před zahájením představení nevěděla, jakého představení se mají zúčastnit. Ve většině případů předpokládají nudnou přednášku o dopravní výchově. Při vstupu do sálu byli překvapeni moderní hudbou, světelnými efekty a taneční show, kterou vystřídaly reálně zpracované záběry tragických dopravních nehod. Skutečné příběhy policisty, hasiče a zdravotnického záchranáře následně vtáhly mladé diváky do příběhů, ve které hrají hlavní roli alkohol, drogy, nepozornost při řízení a nedostatek řidičských zkušeností. Vteřina nepozornosti změnila život i dalšímu z účinkujících v našem představení. Mladý motorkář se v důsledku dopravní nehody musí vypořádat s realitou života s tělesným postižením. Jeho vyprávění bylo velmi autentické a emotivní. 

Jedinečné multimediální preventivní představení, které je plné skutečných příběhů a emocí, je určené všem budoucím a začínajícím řidičům. Občanské sdružení Periculum ho odstartovalo 2. listopadu 2015 v Kongresovém centru Praha.  

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017.Během letošního roku diváci shlédnou 42 repríz ve 14 městech v České republice a do konce roku 2017 dalších 144 repríz. Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu 

Nová generace projektu The Action navazuje na úspěšný projekt The Action, který během jedenáctiletého působení oslovil více jak 209 000 diváků při 511 reprízách v České republice i na Slovensku.  

Pavla Mudrochová 
tisková mluvčí projektu 
tel.: 603 191 539 
e-mail: mudrochova@periculum.cz